Straničnici hoće ići na more!

Autor: Eva Turza Mitrović, 28. 10. 2014.

Mladi knjižničari sudjeluju na likovnom natječaju Gradske knjižnice "Juraj Šižgorić" Šibenik.

Naše vrijedne Mlade knjižničarke odlučile su Mjesec hrvatske knjige obilježiti na vrlo kreativan način i sudjelovati na natječaju za najljepši straničnik koji svake godine raspisuje Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" u Šibeniku. Uz straničnike, Knjižnici smo poslali i kratko pisamce, iz kojeg donosimo jedan dio:

"Budući da je ove godine iz fonda naše knjižnice izlučen poveći broj dotrajalih knjiga, koje je izjeo zub vremena, kukci, vlaga ili nešto četvrto, došli smo na ideju udahnuti im novi život. Odabrali smo nekoliko zanimljivih izdanja koje smo spasili od kontejnera i počeli stvarati nove, drukčije stvari. Cijela će godina našoj maloj skupini biti u znaku recikliranja starih knjiga.

Ovi naši straničnici su nastajali su u dvije faze. Prvo smo ukrašavali hrpte i korice knjiga, ostavljajući pritom prepoznatljive dijelove, kao što su ilustracije ili naslovi, „zlatna slova“ i slično. Druga faza bila je imitacija hrbata knjiga na kartonu, uz dodavanje isječaka iz stranica knjiga. Sve, naravno, unutar zadane teme, a to je ljubav. Odabrali smo radove koji su, prema našem skromnom mišljenju, najuspjeliji."

Na slici možete vidjeti neke od radova naših vrijednih knjižničarki.