Strategija obrazovanja, znanosti i tehnologije

Autor: Administrator , 6. 11. 2014.

17. listopada 2014. Hrvatski Sabor donio  je Strategiju obrazovanja, znanosti i tehnologije

Iz Uvoda Strategije:

"Nužnost izrade hrvatske Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije proizlazi iz dubokih promjena u kojima se nalazi hrvatsko društvo, a koje su poljedica promjena globalizirajućeg okružja, ali i unutarnjih društvenih, ekonomskiih, kulturnih i demografskih promjena.

Takve okolnosti zahtijevaju dugoročno promišljanje o mjestu obrazovanja i znanosti u društvu, a napose u stavranju inovativnog društva i gospodarstva, prilagodljivog budućim izazovima..."

Cijeli tekst Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije
možete pročitati "klikom" na sličicu.

Izvor: www.mzos.hr