Uređenje etnoparka u Novoj Bukovici

Autor: Lareta Žubrinić, 14. 11. 2014.

Udruga žena "Bukovica  srcu" uz pomoć sumještana započela s uređenjem etnoparka

U malom parku kod križa nedaleko od župne crkve bit će postavljeno nekoliko ambara uređenih u izvornom obliku, a prikladno će biti uređen i okoliš s bunarom, malim mlinom i stazama. Prema riječima predsjednice udruge Slavice Čižmar, ideja je nastala prilikom izleta u Baranju i posjeta Ulici zaboravljenog vremena u Karancu.

Prvi ambar darovao je Đurica Voš, koji živi u Njemačkoj, a ako vremenske prilike dopuste, prije zime bit će dovezen i ambar koji je poklonila jedna obitelj iz Viljeva. Unutrašnjosti ambara bit će uređivane prema događanjima, proslavama i potrebama.

Mi se bavimo čuvanjem kulturne baštine i želimo da nešto ostane za buduće naraštaje. Nadam se da ćemo uspjeti uz pomoć cijele udruge, naših mještana koje pozivam da nam se odazovu na naše akcije, uz pomoć Općine i načelnika, našeg saborskog zastupnika i našeg LAG-a. Napravit ćemo projekte da bismo dobili barem neka sredstva za uređenje tih staza i okoliša, jer od toga želimo napraviti nešto značajno za spomen Novoj Bukovici i našem kraju.

Slavica Čižmar ističe da će etnopark biti samo nastavak očuvanja tradicije započete uređenjem Zavičajnog etnomuzeja. – Moramo danas pokazati kako je nekad bilo i mi to s radošću i s ljubavlju čuvamo i pokazujemo, rekla nam je predsjednica udruge „Bukovica u srcu“.

Cijeli tekst uz fotografije Roberta Turkalja možete vidjeti na mrežnim  stranicama Radio Slatine.

Izvor: www.radioslatina.hr (fotografije Robert Turkalj)