Kako knjiga nastaje

Autor: Eva Turza Mitrović, 17. 11. 2014.

Knjižničarka je posjetila treći razred i pokazala im put knjige od autora do čitatelja

Trećaši su imali zanimljiv sat o knjigama. Kako i ne bi, kome knjige nisu zanimljive?

Za početak su dobili po jedan listić i jednu knjigu. Listić su rješavali uz pomoć knjižničarke i uz pomoć prezentacije. Usvojili su pojmove autor, ilustrator, nakladnik, prevoditelj i čitatelj. Zatim su se igrali "spajalice" i ponovili navedene pojmove, a naučili nove: korice, naslovnica, sadržaj, bilješka o piscu.

Na kraju sata opisivali su svoju knjigu na prvom listiću. Važno je napomenuti kako su na listiću stabla, jer je papir za knjige od njih i proizvodi. Zato moramo reciklirati stari papir, šume trebamo čuvati. Pogledajte nekoliko radova učenika:

Učenici su zatim sami predstavljali svoje knjige:

Bilo nam je lijepo i zabavno: