Zeleno srce kuca za nas - literarni i likovni natječaj

Autor: Lareta Žubrinić, 29. 3. 2015.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva zaštite okoliša  i prirode, OŠ Starigrad za sve učenike OŠ organizira i provodi  1. likovno-literarni natječaj  ZELENO SRCE KUCA ZA NAS.

CILJ NATJEČAJA: osvijestiti važnost zaštite dragocjenih prirodnih bogatstava i zaštićenih područja

ZADANA TEMA: Zeleno srce kuca za nas

LITERARNI NATJEČAJ

Svaka škola može sudjelovati s  3 - 6 radova  koji trebaju biti ispisani u elektroničkom ispisu te tiskani u 5 primjeraka za svakog člana povjerenstva. Svaki rad mora biti lektoriran.

Literarni radovi moraju sadržavati sve podatke (ime i prezime učenika, razred, ime i prezime učitelja-voditelja, naziv i adresu škole, e-mail adresu, broj telefona-faks škole).

LIKOVNI NATJEČAJ

Likovni radovi mogu biti izrađeni u svim tehnikama na papiru formata likovne mape za određeni razred.  Na natječaj škole mogu poslati 3 - 8 radova.

Sve podatke (ime i prezime učenika, razred, ime i prezime učitelja-voditelja, naziv i adresa škole, broj telefona-faksa škole) ispisati u elektroničkom obliku te ih zalijepiti na poleđinu rada

Zajednički dio:

1.    Radovi koji stignu na vrijeme proslijedit će se stručnom povjerenstvu koje broji 5 članova.

2.     Pristigli radovi bit će podijeljeni u 2 kategorije:

1. kategorija: učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole

2. kategorija: učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole

U svakoj kategoriji likovnih i literarnih radova povjerenstvo će odabrati najbolje radove koji će biti nagrađeni. Nagradit će se i pohvaliti po 3 uratka iz svake kategorije (literarne i  likovne). Nagrade će biti dodijeljene na otvorenju izložbe uoči  prigodne priredbe.

Glavna nagrada za svaku kategoriju je jednodnevni izlet  u NP Paklenicu za cijeli razred  i učitelj/icu.

3.     Nagrade za pohvaljene i nagrađene osigurava organizator natječaja.

4.     Obavijesti o rezultatima natječaja bit će objavljeni na web stranicama škole i dostavljene putem e - maila svakoj školi.

5.    Rok za slanje radova je 01. svibnja  2015. godine

Radove slati na adresu škole:

OŠ STARIGRAD

JOSE DOKOZE 30

23 244 STARIGRAD PAKLENICA

s naznakom za 1. likovno- literarni natječaj ZELENO SRCE KUCA ZA NAS.

6.  Završna priredba održat će se 25. svibnja 2015. godine povodom Dana nacionalnih parkova u Starigradu  Paklenici.

O natječaju:

Cilj ovog natječaja usmjeren je na prirodu, njezinu važnost u životu ljudi, a ujedno i na raznolikost biljnog i životinjskog svijeta u zaštićenim područjima prirode (nacionalnim parkovima).

Učenici će likovnim i pisanim izričajem dočarati bogati život prirode, skrenuti pozornost na negativne načine ljudskog  djelovanja  koji  uništavaju prirodu,  ponuditi rješenja kako prirodu učiniti sretnom, približiti čovjeka prirodi tj.  smanjiti današnji rast udaljenosti između ljudi i prirode.

Natječaj je organiziran povodom Europskog dana parkova koji se obilježava 24. svibnja.  Ovaj je datum odabran kao sjećanje na postanak prvih europskih nacionalnih parkova u Švedskoj. Ideja za obilježavanje tog dana potekla je od Federacije EUROPARC s ciljem razvijanja svijesti  o zaštićenim područjima i parkovima.

Priloženi dokumenti:
natjecaj_zeleno_srce_kuca_za_nas.doc (39.50 KB)