Istražujemo maštom - kratka priča

Autor: Lareta Žubrinić, 7. 10. 2017.

Poštovani, pozivamo učenike škole da se uključe u natječaj Istražujemo maštom – kratka priča koju povodom Svjetskog tjedna Svemira (2. – 10. listopada 2017. godine) organizira Astronomski centar Rijeka, kojim upravlja Rijeka sporta d.o.o.

Nagrada je besplatni program u digitalnom planetariju Astronomskog centra Rijeka za cijeli razred. Svakako se vrijedi potruditi i poslati kratku priču!

Navedeni natječaj organizira se povodom najveće svjetske manifestacije o Svemiru, Svjetskog tjedna Svemira (World Space Week), a Astronomski centar Rijeka obilježava navedenu manifestaciju već od 2010. godine.

Više o samom natječaju:

Nagradni natječaj za škole i učenike od 5. do 8. razreda: Istražujemo maštom – kratka priča

Pozivamo učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj od 5. do 8. razreda na sudjelovanje u nagradnom natječaju Istražujemo maštom – kratka priča.

Priče trebaju biti napisane u Word formatu i sadržavati ime i prezime te razred autora/autorice priče, adresu i kontakt škole, ime i prezime nastavnika (mentora) te kontakt nastavnika (mentora).

Natječaj traje od 6. listopada do 9. studenog 2017. godine.

Za osvajanje nagrade potrebno je napisati kratku priču na temu istraživanja Svemira, dužine do 3.500 znakova (s prazninama).

Svaki razred može kandidirati po jednu priču.

Priče se moraju poslati sa službenog e-maila škole i to na e-mail info@rijekasport.hr s naznakom „Nagradni natječaj-NAZIV ŠKOLE“ u naslovu e-maila najkasnije do 9. studenog 2017. godine u 23.59 sati.

Zakašnjele ili nepotpune prijave neće se razmatrati.

Tročlani žiri pročitat će sve pristigle priče, a najbolja osvaja nagradu. Članovi žirija su Morea Baničević, dobitnica nagrade Sfera za dječji roman Demon školske knjižnice (Algoritam, Zagreb, 2015.) u 2016. godini; Irena Jakovljević, koordinator programa i prodaje, Rijeka sport d.o.o. i Sandra Velčić Juričić, rukovoditelj službe prodaje i marketinga, Rijeka sport d.o.o.

Nagrada uključuje besplatnu projekciju željenog filma ili showa za cijeli razred i 1 nastavnika u digitalnom planetariju Astronomskog centra Rijeka.

Nagrada se mora iskoristiti do 1. lipnja 2018. godine.

Dobitnik nagrade i pobjednička priča bit će objavljeni dana 21. studenog 2017. godine o čemu ćemo Vam još dodatno poslati informacije.

Više o Astronomskom centru Rijeka saznajte na:

World Space Week

www.astronomski-centar-rijeka.hr