2015-02-09 21:11:43

Centar za sigurniji internet

   Primjena novih tehnologija u svakodnevnom životu, učenju, podučavanju i radu, uvelike olakšava rad i učenje, ali zahtijeva neprestano educiranje korisnika tehnologije, posebno u dijelu koji se odnosi na moguće rizike i opasnosti kojima povezivanjem na mrežu svih mreža mogu biti izloženi odrasli, ali i djeca.

    

   Na stranicama Centra omogućuje se  korisnicima (djeci, roditeljima, učiteljima, nastavnicima i ostalim korisnicima Interneta) da na jednom mjestu pronađu informacije i edukativne materijale koji pokrivaju navedene aspekte sigurnosti djece na Internetu, kao i da na jednom mjestu mogu prijaviti eventualnu povredu on-line sigurnosti djece. 

poveznica na: Centar za sigurniji internet 

Ovdje možete pročitati CARNetovu brošuru Sigurnije na internetu

 

Zaštita na internetu:

1. Nikad ne daj osobne informacije na internetu (pravo ime i prezime, adresa, škola koju pohađaš, informacije o prijateljima i/ili obitelji), čak iako ti se čini da možeš vjerovati osobi s kojom komuniciraš. 2. Nikad nikome, osim roditeljima, ne reci svoju lozinku, čak ni prijateljima. 3. Ako ti netko pošalje zlonamjernu ili prijeteću poruku, nemoj odgovoriti. Pokaži je odrasloj osobi kojoj vjeruješ. 4. Nikad ne otvaraj e-mailove koje ti pošalje netko koga ne poznaješ ili netko za koga već znaš da je ranije učinio nešto loše ili nezakonito. 5. Ne stavljaj na internet ništa što ne želiš da vide tvoji prijatelji iz razreda, čak ni u e-mailu. 6. Ne šalji poruke kad si ljut. Prije nego što klikneš „Pošalji” zapitaj se kako bi se ti osjećao da primiš tu poruku. 7. Pomozi djeci koja su doživjela nasilje preko interneta tako da ne prikrivaš nasilje i da odmah obavijestiš odrasle. Možeš nazvati i Hrabri telefon na broj 0800 0800 8. I na internetu poštuj pravila ponašanja kao i u svakodnevnom životu.

 

 

 


Osnovna škola Vladimira Nazora Nova Bukovica