Radno vrijeme knjižnice

"Klikom" miša na sličicu provjerite kada radi knjižnica!

Nastavljamo s projektom „Povijest u knjižnici“

Autor: Eva Turza Mitrović, 22. 11. 2016. 09:25

Učenici 5. razreda i učiteljica Povijesti Martina Grundler Hrala zajedno s knjižničarkom Evom Turza Mitrović nastavili su s druženjem i istraživanjem knjižničnih izvora znanja.

Mjesec hrvatske knjige u našoj knjižnici

Autor: Eva Turza Mitrović, 22. 11. 2016. 09:00

Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige (15.10.-15.11.2016.) posvećen je poticanju čitanja, a središnja je tema „Čitam sto na sat“.

Učenici iz PŠ Miljevci posjetili knjižnicu

Autor: Eva Turza Mitrović, 29. 9. 2016. 11:06

Kao uvod u Mjesec školskih knjižnica, učenici PŠ Miljevci posjetili su školsku knjižnicu i pri tome nešto naučili o knjižničnoj građi. U Mjesecu školskih knjižnica, listopadu, svake godine nastojimo promicati školske knjižnice kao mjesto poticanja čitanja, učenja i druženja. Tema je ove godine "Nauči odgonetnuti svoj svijet".

Poziv za nove Mlade knjižničare!

Autor: Eva Turza Mitrović, 10. 9. 2015. 11:39

Pozivam zainteresirane učenike od 5. do 8. razreda da se jave u knjižnicu za radnog vremena kako bismo i ove godine raznim aktivnostima pridonijeli životu i radu naše škole!

Savjeti iz knjižnice

Autor: Eva Turza Mitrović, 3. 11. 2014. 19:51

za učenike i učitelje (ali i roditelje)

KNJIŽNICA OŠ VLADIMIRA NAZORA NOVA BUKOVICA

Naša knjižnica broji oko 1600 svezaka knjižne građe koja se dijeli na lektirnu građu, stručnu građu, referentnu zbirku i beletristiku. Pored toga, imamo i dječjih časopisa te AV građu. Prostor knjižnice je malen, ali suvremen i funkcionalan. Opremljen je sukladno sa Standardom za školske knjižnice. Knjižnica je povezana s učionicom informatike što joj daje dimenziju multimedijalnog središta škole.

Iz Pravilnika naše knjižnice:

• Svi učenici i djelatnici škole mogu se besplatno učlaniti u školsku knjižnicu.
  • Svaki član knjižnice može odjednom posuditi 2 knjige na rok od 14 dana.
  • Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećivanja.
  • Oštećene ili izgubljene primjerke korisnik je dužan nadoknaditi istovrsnim primjerkom.
  • Priručnike, rječnike i enciklopedije članovi mogu koristiti u prostoru knjižnice.

Radno vrijeme knjižnice za svaki mjesec možete pogledati na oglasnoj ploči.       U knjižnici možete provoditi slobodno vrijeme, čitati, pisati zadaću ili učiti. Možete tražiti pomoć oko školskih zadataka, kao što su projekti, plakati, seminari... Budite pošteni i knjige vratite na vrijeme kako bi i ostali mogli u njima uživati.

Vidimo se!

Popis lektire

Ovdje možete preuzeti popis lektire za sve razrede predmetne nastave

Mlade knjižničarke 2013/2014

PLAN I PROGRAM RADA KNJIŽNIČARSKE SKUPINE (IZVANNASTAVNA AKTIVNOST)

Knjižničarska skupina okuplja učenike od 5. do 8. razreda u okviru programa izvannastavnih aktivnosti.

Tijekom godine učenici u radu u skupini proširuju svoje znanje o knjižničarstvu, školskoj knjižnici, o metodama samostalnog intelektualnog rada i učenja, a posebno načinima i pronalaženjima informacija u sklopu informacijske pismenosti.

U našoj školi knjižničarsku skupinu pohađaju učenice: Andrea Dolovski, Tatjana Đuričić, Lorena Hidek, Manuela Križetić, Mirela Marčinković, Anja Stjepanović i Tereza Takač.

Voditeljica skupine je knjižničarka Marijana Pađen Jurišić.

Program rada:

• upoznavanje rada školske knjižnice
  • upoznavanje terminologije iz knjižničarstva
  • obrada i zaštita knjiga
  • estetsko uređenje škole
  • razvijanje čitalačkih navika
  • informacijska pismenost
  • upoznavanje i razmještaj knjižnične građe
  • razvijanje navika posjećivanju školske knjižnice
  • medijska pismenost
  • uključivanje u školske projekte
  • razvijanje i poticanje čuvanja kulturne baštine

Marijana Pađen Jurišić, prof. i dipl. knjižničar

Mlade knjižničarke

Prošao je probni mjesec i s ponosom obavještavamo da su nove Mlade knjižničarke prošle ispit knjižničarenja. Ove ih je godine nešto više, stoga rade u dvije smjene. Tko su one? Ukoliko ih niste prepoznali na slici, evo i njihovih imena:

Draženka Relotić, Marina Škrnički, Ena Dujak

Anamarija Vuković, Valentina Brekalo, Ana Žagar

Vaše Mlade knjižničarke ovdje su kad ja nisam, moje su oči i uši.

Želim im uspješnu školsku godinu i da im se još više razvije ljubav prema lijepoj riječi i tiskanoj knjizi!

Eva Turza Mitrović, knjižničarka