Povijest u knjižnici - projekt ide dalje

Autor: Eva Turza Mitrović, 16. 11. 2017.

Prošle su godine petaši povijest ponavljali s knjižničarkom. Svidjelo im se to pa su odlučili i kao šestaši na kreativan i zanimljiv način ponavljati gradivo iz povijesti.

Projekt je namijenjen učenicima 6. razreda sa svrhom kreativanog ponavljanja sadržaja iz svih cjelina Povijesti za ovu školsku godinu.

Cilj je kod učenika potaknuti ljubav prema istraživačkom radu uz pomoć materijala dostupnih u knjižnici, naučiti razlučivati relevantne podatke s mrežnih izvora, razlikovati i povezivati uzrok i posljedice, naučiti samostalno upotrijebiti predmetnicu i kreativno se izražavati.

Prvi sat Povijesti u knjižnici održan je u učionici povijesti gdje su učenici ponavljali I.  cjelinu: Europa i Sredozemlje nakon seobe naroda. Radionica je ticala starih hrvatskih pisama, glagoljice i bosančice. Učenici su upoznali povijest glagoljice, njezinu primjenu u svakodnevnom životu i okušali se u pisanju glagoljicom. Izradili su straničnike koji će biti nagrada sa pobjednike natječaja "Pjesnik u duši". Straničnike pogledajte na slici, a mi s nestrpljenjem očekujemo sljedeće druženje.