Nabava udžbenika - obavijest za roditelje

Autor: Lareta Žubrinić, 23. 6. 2017.

Općina Nova Bukovica donijela je odluku kojom će se udžbenici i radne bilježnice za sve učenike OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica za 2017./2018. financirati iz proračuna Općine. Više informacija na mrežnim stranicama Općine.

Roditelji će samostalno nabaviti likovne mape i kutije za tehničku kulturu (popis u prilogu obavijesti).

Obavijest  o preuzimanju udžbenika roditelji će dobiti naknadno.

Općina Nova Bukovica će financirati  nabavu udžbenika i radnih bilježnica za učenike osnovne škole u školskoj godini 2017./2018.

Roditelji će samostalno nabaviti likovne mape i kutije za tehničku kulturu.

Pravo na financiranje nabave udžbenika ostvaruju svi učenici Osnovne škole Vladimir Nazor Nova Bukovica i Područne škole Miljevci.

Pravo na korištenje udžbenika ostvaruje se na temelju popisa učenika koje će Osnovna škola dostaviti Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Nova Bukovica.

Roditelj/skrbnik će prigodom primitka udžbenika potpisati Ugovor o prihvaćanju obveze vraćanja udžbenika u količini i vrijednosnom iznosu u trenutku kupovine.

Ugovor sadrži podatke:
- ime i prezime roditelja/skrbnika,
- OIB i broj osobne iskaznice jednog od roditelja/skrbnika
- te ime i prezime učenika.
- popis obveznih udžbenika za pojedini razred,
- te njegovu pojedinačnu vrijednost.

Ugovorom se roditelj/skrbnik obvezuje da će po završetku nastavne godine vratiti školi udžbenike radi slobodne razmjene, odnosno da će u slučaju njihovog gubitka ili oštećivanja nadoknaditi iznos vrijednosti udžbenika u trenutku kupovine.

Roditelj/skrbnik učenika koji ne prihvati obvezu vraćanja udžbenika  ne može ostvariti pravo na njihovo korištenje u narednoj školskoj godini.

NAPOMENA
Za sve dodatne nejasnoće i pojašnjenja molimo Vas da se obratite Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Nova Bukovica, radnim danom od 07.00 do 15.00 sati odnosno telefonom pozivom na broj 564-304.

OPĆINA NOVA BUKOVICA

Priloženi dokumenti: