Oprezno i s(p)retno u prometu!

Autor: Jasminka Stošić, 15. 9. 2015.

Već na samom početku nove školske godine edukativno- preventivnim programom u sklopu akcije "Poštujte naše znakove!" MUP RH u suradnji s HAK-om nastavio je akciju kojom upozorava djecu i roditelje, kao i sve ostale sudionike na povećan oprez u prometu.

U tu svrhu naše je prvoškolce u matičnoj i područnoj školi  posjetio  prometni policajac PU Slatina Željko Lukaček koji ih je  uputio u najsigurnije načine sudjelovanja u prometu.

Prilikom svog posjeta  naš gost im je "podario" važne upute i prva  prometna znanja, a istodobno ih je razveselio i prigodnim edukativnim poklonima:

- reflektirajućim prslucima i narukvicama, s pomoću kojih će u svakom trenutku biti uočljiviji za vrijeme kretanja kolnikom

- bojankama zanimljivog naslova "Sa Zebrom sigurno u školu"

- rasporedima sati, bilježnicama i drugim, u školi korisnim i potrebnim "stvarčicama".

Vjerujemo da će naši prvoškolci već od samog početka svog školovanja uspjeti usvojiti najvažnija znanja i prometnu kulturu neophodnu za sigurno kretanje putem od doma do škole i obratno.

A od naših odraslih sudionika u prometu očekujemo, pak, povećan oprez i osobitu skrb za naše mališane koji su svojim polaskom u školu preuzeli još jednu novu odgovornu ulogu, ulogu "đaka- pješaka".

Poželimo im stoga odlično prometno znanje od samog početka i najbolju moguću podršku svih ostalih prometnih aktera!

Izvor: Jasminka Stošić (tekst), Marina Kordi (foto) PŠ Miljevci, Marija Vencl, učiteljica 1. r (foto)

« Kolovoz 2017 »