Golubica i srce na dar za herojski Vukovar!

Autor: Darko Samardžić, 19. 11. 2015.

Miljevački učenici i ovogodišnjeg su 18. studenog odali počast žrtvama Vukovara, stradalima u vrijeme okupacije grada već na samom početku Domovinskog rata.

Ovaj herojski grad, zbog svog geografskog položaja i smještaja na samom istoku Republike Hrvatske, iz kojeg je smjera neprijatelj nadirao svom silinom i nemilosrdno uništavao sve pred sobom, pretrpio je najveće žrtve u Domovinskom ratu i dao najveći doprinos u obrani ostatka domovine.

Iako nisu ni bili rođeni u vrijeme ondašnjih tragičnih događaja u gradu Vukovaru, učenici su se s puno pijeteta i s velikim suosjećanjem  poklonili svim hrvatskim žrtvama stradalima u gradu Vukovaru te, njima davne, 1991. godine.
Uz upaljene lampione i minutu šutnje mislima i srcima bili su, baš kao i ostali sunarodnjaci na Dan sjećanja, uz naš ponosni Vukovar.
Kako bi stekli uvid u život Vukovaraca danas, 24 godine nakon tragičnih događanja, zajedno smo pogledali video- spot i poslušali pjesmu „Voljeni Vukovar“ u izvedbi malih, ali raspjevanih „Vukovarskih golubića“.

Utješeni spoznajom da Vukovarci- mali i veliki danas žive u miru u svom obnovljenom gradu, odlučili smo im poslati poruke- dječje iskrene i tople!
Stoga smo od papira izradili bijele golubice- simbole mira i crvena srca- izraze naše ljubavi i uputili ih Vukovaru kao naš skroman, a zapravo istinski vrijedan dar!

Jer, biti u dobi od tek 7, 8, 9 ili 10 godina života, a znati cijeniti prave ljudske vrijednosti, priznat ćete, iznimna je stvar!

Autor vijesti: Jasminka Stošić, učiteljica u PŠ Miljevci

Miljevci, 18. studenoga 2015. g.

« Lipanj 2017 »