Izložba Anne Frank

Autor: Lareta Žubrinić, 9. 5. 2016.

Učenici 8. razreda posjetili izložbu o Anni Frank, djevojčici koja je u cijelom svijetu prepoznata kao simbol dječje žrtve holokausta

Proteklog su petka učenici 8. razreda u pratnji učiteljice Božice, pedagoga Darka, razrednika Hrvoja i ravnateljice Larete posjetili putujuću izložbu "Anne Frank - povijest za sadašnjost" ostvarenu u sklopu projekta financiranog od strane Europske unije Povijest za svijest organizatora Hrvatske edukacijske i razvojne mreže za evoluciju sporazumijevanja.

Izložba je već obišla četrdesetak zemalja, a ovaj puta organizirana je u OŠ Josipa Kozarca u Slatini.

Naše su učenike kroz izložbu na tridesetak izložbenih panela vodile učenice škole domaćina te su osmaše upoznale s brojnim detaljima iz života ove  židovske djevojčice i njezine obitelji s kraja Drugog svjetskog rata.

Učenike je posebno zanimalo skrovište u kojemu se skrivala Annina obitelj kao i zapisi iz njezinog slavnog dnevnika koji je danas i dio lektire naših osmaša.

« Kolovoz 2017 »