Terenski pregled školske zgrade u svrhu izrade projektne dokumentacije za energetsku obnovu

Autor: Lareta Žubrinić, 14. 10. 2016.

Nakon što je našoj školi odobren projekt „Izrade projektne dokumentacije za energetsku obnovu“, terenski pregled građevine u svrhu izrade elektrotehničkog dijela projekta obavljen je   13. listopada  od strane iC Artprojekt d.o.o. iz Varaždina.

Cilj projekta je sufinanciranje izrade projektne dokumentacije (glavnog projekta i pripadajućih elaborata) na temelju koje će ostvariti ulaganja u energetsku obnovu s ciljem osiguranja uvjeta za smanjenje utroška energije i štetnih emisija CO2.

Projekt se provodi sukladno Operativnom programu Konkurentnost i kohezija 2014.-2020., Prioritetna os 4: Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije , Investicijski prioritet 4c: Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenje OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, te u stambenom sektoru, Specifični cilj 4c1: Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora.

Ukupna vrijednost projekta Izrada projektne dokumentacije za energetsku obnovu Osnovne škole Vladimir Nazor Nova Bukovica u Novoj Bukovici iznosi 83.000,00 HRK, a bespovratna sredstva iznose 100% ukupnih prihvatljivih troškova projekta, odnosno 67.010,00 HRK (iz EFRR-a financirat će se 56.958,50 HRK, a iz Fonda 10.051,50 HRK).