Nikada ne zaboraviti žrtvu Vukovara

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 20. 11. 2016.

U našem mjestu, kao i diljem Hrvatske, 18. studenog obilježila se 25. godišnjica sjećanja na Vukovar.

Učenici naše škole započeli su prisjećanje multimedijskom prezentacijom osmaša. Oni su nas podsjetili što Vukovar znači svim Hrvatima te što su o zbivanjima u Domovinskom ratu naučili prilikom odlaska na terensku nastavu u sam grad.

Nakon dirljive prezentacije ispunjene brojnim videozapisima istinitih događaja, zaputili smo se k Trgu dr. Franje Tuđmana (prvog  hrvatskog predsjednika) i zapalili lampione u spomen i zahvalu poginulim hrvatskim  braniteljima na području Općine te smo se pomolili za pokoj njihovih duša.

U večernjim satima, točnije u 17 h, predstavnice Udruge žena „Bukovica u  srcu“ te učenici 4. razreda i poneki mještani sudjelovali su na svetoj misi hrvatskim braniteljima koju je održao župnik Nikola Jusić.

Učenici razredne nastave sa svojim su učiteljicama zapalili svijeće na spomen-obilježjima u općinskom središtu. Zatim su duž cijele Vukovarske ulice zapalili lampione koji su zasjali i ostalim naseljima naše općine poručujući da za svakog branitelja ima mjesta u našim srcima i da se Vukovar nikada neće zaboraviti.

Izvor: Marija Grdić (7. r.) i Mateja Podolski (5. r.), Novinarsko-literarna družina

« Srpanj 2017 »