Aktivnosti članova UZ Bukvica Likovno-etno radionice

Autor: Lidija Medved, 2. 4. 2017.

Mladi zadrugari Likovno-etno radionice rade u punoj brzini! Već su započeli s pripremama za Slatinski sajam cvijeća, a osim toga  posvetili su i se uređenju Etno parka Nove Bukovice.

Budući da smo se i ove godine rado odazvali pozivu Grada Slatine za sudjelovanje na Sajmu cvijeća, već smo se počeli s pripremama i izradbom prodajnih artikala.

Učenici trećeg razreda matične škole, članovi UZ Bukvica u Likovno-etno radionici zaigrali su se cvjetnim motivima i tehnikom decoupagea napravili predivne nosače za kuhinjske krpe koje će svaka žena, majka, baka (kraljica?) vrlo rado imati u svojoj kuhinji. Za izredu ovoga ukrasnog, ali i uporabnog predmeta koristili smo salvete, čavliće, ljepilo, drvenu pločicu,kistove i čepove s limenke. Izrađivati ove nosače s motivom narcisa  bilo je jako zabavno!

Svakako naiđite do našeg štanda u slatinskom parku 29. travnja.

Zbog Uskrsa i ukrasa, članovi radionice, željeli su razveseliti svoje sumještane i urediti Etno-park u središtu sela u veselo ruho. Na taj način željeli su svim ljudima dobre volje čestitati nadolazeći blagdan. Zahvaljujući vrijednim ručicama ovih trećaša i bukovački Etno park uređen je i ukrašen, spreman za dočekati Uskrs! Upravo je sada vrijeme da ga posjetite, ako već do sada niste!

Sadnice bijele romantične magnolije izrasle se za čas u dvorištu uz stare drvene kućice u kojima Udruga žena Bukovica u srcu čuva blago ovoga zavičaja.

Za izradu bijelog magnolijinog svijeta iskoristili smo malo konca i plastičnu bijelu vrećicu. Oblikovali smo cvijet  i postavili ga na grančice.

Sretan Uskrs žele Vam učenici 3. razreda s učiteljicom Lidijom!

« Travanj 2017 »