DANI KRUHA- "Kruh naš svagdašnji"

Autor: Đora Đorđević, 19. 10. 2018.

„OBRAZI PUNAŠNI, BAŠ K'O U PUHA,

DJELO I ZASLUGA DOBROG SU KRUHA!“                                                                                         (J. Stošić, učiteljica PŠ Miljevci)

11. listopada, prošlotjednog četvrtka, učenike PŠ Miljevci i njihove učitelje, cijelog nastavnog dana „pratio“ je ugodan miris kruha, peciva, kolača i drugih krušnih proizvoda, koji nisu za ovu prigodu bili kupljeni u pekarnici, već su ih dan ranije ili upravo tog jutra za naše učenike umijesile i ispekle njihove vrijedne mame i bake.

Zadatak učenika bio je  pomoći im u tom važnom poslu, a također i degustirati sve te mirisne i ukusne domaće proizvode. (To im, pogađate, nije nikome „teško palo“!)

Uz pomoć vjeroučitelja Đore prethodno su molitvom izrazili svoju zahvalnost Bogu za kruh i hranu koju, na svu sreću, još uvijek imaju u izobilju na svome stolu, za razliku od mnogih koji u toj važnoj namirnici oskudijevaju.

Najzanimljivije odabrane primjerke svih naših domaćih proizvoda uputili smo potom na prodajnu izložbu na sajam pod nazivom „Jesen i dani kruha“, koji se održavao u Slatini dan kasnije, u petak, 12. listopada. Ondje su krasili prodajni štand Učeničke zadruge Bukvica, a pohvalu našim eksponatima uputila je i sama predsjednica Republike Hrvatske, koja je baš tog dana boravila u Slatini.

Upravo zbog svih tih zanimljivosti i posebnosti pamtit ćemo ovogodišnje Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Proveli smo ih u veselju i zajedništvu, što ovim posebnim danima u godini i treba biti najpoželjnija značajka.

Zahvaljujući tomu što nas je u blagovanju ove najvrjednije i životno važne namirnice povezao na poseban način , zaključujemo kako je Dan kruha ostvario i ovog puta svoj značaj i smisao!

Izvor: Izvor (tekst i fotografije) : Jasminka Stošić, učiteljica 1. i 4.r. PŠ Miljevci, Đora Đorđević, vjeroučitelj