Bibliokombi Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica prvi put u Novoj Bukovici

Autor: Eva Turza Mitrović, 14. 6. 2023.

Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica sudjeluje u projektu "Potrubi za knjigu". 13. lipnja 2023. godine predstavili su nam svoj bibliokombi - pokretnu knjižnicu naše županije.

Bibliokombi smjestio se na parkiralište Osnovne škole Vladimira Nazora Nova Bukovica. Uz zanimljive radionice naši su učenici naučili što je to pokretna knjižnica i što ona sve nudi. Najavljeno je kako će bibliokombi dolaziti u Novu Bukovicu svakih 14 dana i ponuditi svojim korisnicima knjige, stripove, VR naočale, WiFi, microbitove, igračke... Članstvo i korištenje bibliokombija do kraja godine bit će besplatno.

Na početku okupljanja sve nazočne pozdravio je voditelj promidžbe Vladimir Mijac i ukratko predstavio projekt. Voditeljica Matične službe naše županije Silvija Perić svima se obratila uz želju da se što više mještana općine Nova Bukovica učlani u Gradsku knjižnicu i čitaonicu Virovitica kako bi se što bolje iskoristio potencijal bibliokombija.

Načelnik općine Nova Bukovica Tomislav Bračun pozdravio je ovakav način rada s korisnicima i istaknuo važnost knjige i čitanja. Prisjetio se i nekih svojih najdražih naslova iz djetinjstva. Ravnateljica Lareta Žubrinić izrazila je radost što će nam Knjižnica sada biti dostupna jer u općini nemamo javnu knjižnicu. Učenica 6. razreda Ana Koleno pročitala je svoj literarni rad i tako nam još više uljepšala ovo druženje.

Na dekicama pod suncem učenici su bojali i sastavljali modele bibliokombija i rješavali radne listiće, a svatko je dobio straničnik i olovku na dar. Osim naših učenika, bibliokombi su obišli i djelatnici Škole, roditelji i ostali okupljeni mještani. Bila je to prilika za listanje stripova i knjiga, pregledavanje igračaka i fotografiranje. Svima se svidio vrlo lijepo uređen bibliokombi.

Sve fotografije možete pogledati u kratkom filmu:

Bibliokombi, autor: Eva Turza Mitrović

Zahvaljujemo Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica što je otvorila svoja vrata najudaljenijim dijelovima županije.