MI VOLIMO ŠKOLU! I LJETO NA POMOLU!!!!!

Autor: Jasminka Stošić, 23. 6. 2023.

U utorak, 20. lipnja učenici PŠ Miljevci i njihovi učitelji priredili su u Hrvatsko – slovačkom domu u Miljevcima svoju završnu školsku svečanost, kojom su se veselo oprostili od ove školske godine.

Svoje goste i posjetitelje zabavili su nizom glazbeno – scenskih točaka, kojima su ujedno predstavili i sažet presjek njihovih ovogodišnjih aktivnosti, uvježbavanih na redovitoj nastavi te u okviru izvannastavnih aktivnosti.

Organizatori i realizatori priredbe, učenici i učitelji PŠ Miljevci, posebno su zahvalni što su se njihovom pozivu i ove godine odazvali naši dugogodišnji prijatelji i podupiratelji:

- predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Slatina, gospodin Vlatko Jelenčić

- predstavnica Izdavačke kuće „Školska knjiga”, gospođa Natalija Kožić - Lukačević

- predstavnica Općine Nova Bukovica, gospođa Ana Milosavljević

- predsjednica Udruge "Matica slovačka Miljevci", gospođa Jasna Matota

Također, svečanu priredbu naših malih Miljevčana, uveličali su svojim dolaskom i ravnateljica škole, gospođa Lareta Žubrinić, naša školska pedagoginja Ruža Živković te sadašnji i bivši (umirovljeni) djelatnici naše škole.

Osobito zahvalni zbog dolaska i darova naših uzvanika, svoj su program mali Miljevčani prezentirali angažirano i s puno veselja.

Uz aplauze i podršku svojih roditelja, baka i djedova, također, i drugih sumještana i uzvanika, nizali su redom svoje nastupe.

Ni ovom prigodom nisu zaboravili izraziti zahvalnost za skrb i podršku svojim roditeljima, koji su pružali redovit i značajan doprinos svim našim ovogodišnjim aktivnostima i projektima.

Također, miljevački „četvrtaši” oprostili su se od svoje razrednice, učiteljice Jasminke Stošić. Ona im je, zahvalivši njima i roditeljima za ukazanu pažnju i odličnu suradnju, uputila par riječi pred „rastanak” te poželjela dobre odgojno – obrazovne rezultate i u daljnjem nastavku školovanja.

Tako smo, eto, priveli kraju još jednu uspješno odrađenu školsku godinu.

Zatvorili smo, na neko vrijeme, vrata naše male područne škole i širom otvorili vrata ljetu i čarima koje ono donosi!

Jer, naglasimo, iako miljevački đaci rado i redovito idu u školu, vesele se, s pravom, (I zasluženo!) i duuugom ljetnom odmoru koji je na pomolu!

Njima, kao i svima vama želimo:

UGODNO I ZABAVNO LJETO!!!!!

Izvor: Jasminka Stošić, razredna učiteljica 2. i 4. r. PŠ Miljevci (tekst), Ruža Živković, školska pedagoginja i Vlatko Jelenčić, predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Slatina (foto)