Petaši u novom eTwinning projektu - NOVAC

Autor: Ivana Škrobo, 16. 10. 2023.

Učenici 5. razreda zajedno  sa svojom razrednicom Ivanom Škrobo priključili su se eTwinning projektu – NOVAC.

Cilj je projekta promicati i jačati svijest o važnosti štednje te razvijati pozitivan stav o štednji, jačati svijest o posljedicama pretjerane potrošnje i o utjecaju inflacije na vrijednost novca, razvijati financijske vještine upravljanja novcem, razvijati kritičnost i medijsku pismenost, kreativnost, digitalnu i financijsku pismenost, razvijati timski rad i suradnju.

Projekt će se implementirati u nastavu matematike te sat razrednika. Predviđeno trajanje projekta je do lipnja 2024. godine.

U projektu sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola sa svojim nastavnicima iz 4 države: Sjeverne Makedonije, Bosne i Hercegovine, Srbije te Republike Hrvatske.

9. listopada 2023. održan je 1.videosastanak projektnih partnera.