MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH CRVENOG KRIŽA

Autor: Đora Đorđević, 15. 4. 2024.

U subotu 13. travnja 2024. naša škola sudjelovala je na 13.  međužupanijskom natjecanju mladih Hrvatskoga Crvenog križa održanom u Orahovici u kategoriji Podmlatka

Kako pružiti prvu pomoć i kako općenito pomoći  ozlijeđenima u realnim situacijama?

Pokazali su to učenici 15 osnovnih i srednjih škola, među njima i učenici naše škole, na međužupanijskom natjecanju Hrvatskog Crvenog križa u Orahovici.

Na unaprijed pripremljenim scenarijima učenici naše škole u sastavu Ana Marija Gorički, Tena Bužonja, Patricija Sraka, Matea Karl, Tomislav Škrnički i Iris Krznarić vješto su pokazali svoje znanje.

Za ovo natjecanje priprema traje tijekom cijele nastavne godine, kako teorijskog tako i iz praktičnog dijela.

Nije bilo važno odnijeti pobjedu već stečeno znanje i vještine primijeniti u svakodnevnom životu i u realnim životnim situacijama.

Natjecanje je jako bitno jer mnogi učenici ostaju trajno volonteri u svojoj lokalnoj zajednici spremni na uzajamno pomaganje. (Đ.Đ.)