Ni ove nas godine lektira nije nasekirala

Autor: Eva Turza Mitrović, 2. 5. 2024.

Povodom Noći knjige, nacionalne manifestacije kojom obilježavamo Svjetski dan knjige i autorskih prava te Dan hrvatske knjige, u našoj se školi tradicionalno održava kviz "Nas lektira ne sekira".

Kao i svake godine na kviz se prijavljuju učenici od 5. do 8. razreda. Ekipe čini po jedan učenik iz svakog razreda što potiče učenike na međusobnu suradnju, upoznavanje i druženje van okvira vlastitih razrednih odjela.

U četiri ekipe sudjelovali su:

1. NOĆNA MORA - Ana Marija, Tomislav, Lana i Mateo

2. DIMI - Ivana, Marko, Ivan i Dario

3. NOĆNE JAGODE - Ivana, Dominik, Matea, Lena

4. MALE PANDE - Marija, Ivano, Anja i Ana.

Odgovaralo se na dvadeset pitanja iz djela za cjelovito čitanje kroz svih osam razreda osnovne škole. Nagrade, glave i utješne, bile su slatke, a najviše je bodova, čak 17 od 20, osvojila ekipa Male pande. Čestitke pobjednicima!