I naša općina uključit će se u akciju "Zelena čistka"

Autor: Administrator , 12. 4. 2014.

Predstavnici Vijeća učenika naše škole posjetili načelnika općine Nova Bukovica s posebnom "zelenom"  zamolbom

Predsjednicu Vijeća učenika škole  Terezu Takač iz 8. r., zajedno sa predstavnicima 6. i 7. razreda Marijanom Škrničkim i Marijanom Žalik primio je   načelnik naše općine gospodin Željko Vencl.

U društvu ravnateljice škole Larete Žubrinić  i tajnice općine Ane Martinković Krištan, učenici su iznijeli zaključke s posljednje sjednice Vijeća učenika održane krajem ožujka.

Došli su s posebnom zamolbom, tj. pozivom načelniku da se povodom Dana planete zemlje  općina Nova Bukovica i njezini mjesni odbori uključe u globalnu ekološku akciju "Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš".

Škola je s učenicima i učiteljima i  prijašnjih godina sudjelovala u ovoj akciji, međutim, i  sami su svjedoci nemarnosti i nebrige odraslih za svoj okoliš te su  pronašli  nekoliko divljih odlagališta na putu od škole do kuće, najčešće u kanalima uz prometnice.

(vijest sa jedne od održanih Čistki)

Načelnik je rado podržao učenike u njihovoj ideji te prihvatio poziv na ovu akciju. Obećao je organizirati jedan sastanak s predsjednicima mjesnih odbora iz Miljevaca i Bukovačkog Antunovca kao  Lovačkim društvom "Jelen" koji bi na poznatom izletištu Lipić organizirali i malu zakusku za sve sudionike po završetku akcije. Općina će osigurati potreban broj traktora i prikolica, vreće i kontejnere.  Dogovorili smo i dan za Zelenu čistku - 25. travnja 2014.

Načelnik Vencl   učenike je  obradovao i viješću da će u Novoj Bukovici u suradnji sa Florom Vtc d.o.o napokon biti postavljeno i nekoliko  zelenih otoka s kontejnerima za papir, plastiku i staklo, a jedan takav zeleni otok bit će postavljen i kod škole!

Učenici su ga izvijestili kako su u zadnjoj akciji skupljanja papira skupili čak  2 000 kg te sirovine, a broj do sada skupljenih starih baterija u svim razredima prešao je 45 kilograma.  Za svoj trud u očuvanju okoliša i za održane akcije, učenici su dobili sve pohvale načelnika Vencla.

Više o ovoj akciji svjetskih razmjera pročitajte na službenoj stranici