Zelena učionica- 3. dan

Autor: Lareta Žubrinić, 7. 4. 2015.

Posjet Parku prirode Papuk, našoj  zelenoj učionici!

U četvrtak ujutro, trećeg dana „Zelene učionice“  uputili smo se u našu zelenu učionicu, Park prirode Papuk, na planinarski dom Jankovac.

Dvadesetak učenika predmetne nastave u pratnji učiteljica Ivane Đurasek, Marine Kordi i Tihane Mađar, pedagoga Darka tajnice Mirele i ravnateljice Larete iskoristili su prekrasno vrijeme kako bi na terenu  utvrdili naučeno u protekla dva dana.

Šetnjom uz prekrasna jezera i  papučkim stazama pri tome poštujući pravila ponašanja, osim  ljepote prirode, uočavali smo  promjene na biljkama i stablima uzrokovane godišnjim dobom, pratili smo ponašanje životinja te spoznali uzročno-posljedične veze povezanosti biljaka i životinja.

Učenici su iskoristili ovu edukativnu šetnju i razne papučke motive i za nove fotografije, a sve je posebno oduševio prekrasan slap Skakavac koji je u ovo proljetno vrijeme doslovno prštao od količine vode i svojom ljepotom kao šećer na kraju razveselio sve polaznike „Zelene učionice“.