Večer poezije

Autor: Administrator , 8. 11. 2011.

Jučer navečer u našoj školi s početkom u 18 sati održana je Večer poezije.

Čitali smo i slušali stihove najpoznatijih hrvatskih i svjetskih pjesnika...

Učenici, roditelji i učitelji okupili su se povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige 2011. čija tema „Čitajmo pjesnike“ proizlazi iz činjenice kako ove godine hrvatski književni krugovi obilježavaju više značajnih obljetnica.

U ugodnom ozračju naši su učenici i učitelji čitali pjesme po vlastitom odabiru, a mali pjesnici iz Područne škole Miljevci predstavili su se svojim autorskim radom.

Također smo imali priliku pogledati i poslušati video isječke uglazbljenih pjesama poznatih hrvatskih pisaca. Za  još bolji ugođaj možemo zahvaliti Mateju Pušu, učeniku osmog razreda, koji je izveo nekoliko glazbenih jedinica na saksofonu.

Za nagradu za uloženi trud sudionicima je priređena zakuska uz još malo druženja i dobrog  raspoloženja.

V.d. ravnateljica Lareta Žubrinić pohvalila je sudionike Večeri poezije i izrazila zadovoljstvo velikim interesom za ovakvu vrstu druženja.

Velik broj posjetitelja dokazuje kako su naši učenici itekako zainteresirani za kulturne i javne sadržaje u našoj školi te ćemo ih zasigurno organizirati i ubuduće.

Izvor: Eva Turza Mitrović, knjižničarka