Natjecanje Crvenog križa

Autor: Lareta Žubrinić, 14. 3. 2016.

U Osnovnoj školi „Davorin Trstenjak“ u Čađavici u subotu 12. ožujka održano je natjecanje podmlatka i mladeži Crvenoga križa s područja na kome djeluje Gradsko društvo CK Slatina, a to su grad Slatina i pet okolnih općina. Natjecali su se i učenici naše škole predvođeni mentorom Đorom Đorđevićem.

Natjecanje se sastojalo od pisane provjere teoretskog znanja o pružanju prve pomoći, poznavanja humanitarnog prava i povijesti organizacije hrvatskoga i međunarodnog Crvenoga križa, te od praktičnog ukazivanja prve pomoći.

Svaka ekipa od pet učenika imala je zadatak zbrinuti tri ozlijeđene osobe i brinuti se o njima do dolaska stručne ekipe hitne medicinske pomoći. Na natjecanju je sudjelovalo šest ekipa iz šest osnovnih škola (iz Slatine, Nove Bukovice, Čađavice, Mikleuša i Voćina) i dvije ekipe iz Srednje škole Marka Marulića Slatina.

Ekipu naše škole uspješno su predstavljali su učenici  Ana Takač, Ana Škrnički, Sara Križetić, Marijan Škrnički, Antonija Barbara Brzica i  Lucija Podolski.

Prema riječima predsjednice Gradskog društva Crvenoga križa Slatina Ljiljane Peretin, na pripremanju učenika za ovakva natjecanja vrijedno se radi u društvu već niz godina. – Osim učenika, mentora i maskera, neophodna je i pomoć liječnika, i nama sve te godine svesrdno pomažu dr. Miroslav Venus i dr. Ivica Fotez, a ove godine pridružio nam se i dr. Danijel Rešetar. Možemo s ponosom i zadovoljstvom reći da imamo liječnike koji su voljni u svoje slobodno vrijeme i bez naknade pomoći u radu s mladima. I svi mi ostali koji sudjelujemo u ovim aktivnostima volonteri smo i tako potičemo djecu da i oni volontiraju, ne samo danas, nego i kad odrastu.

Najuspješnije ekipe iz svake kategorije nastupit će na međužupanijskom natjecanju u Osijeku 16. travnja, a to su ekipe slatinske Osnovne škole Josipa Kozarca i Srednje škole Marka Marulića Slatina.

(P. Žarković – Glas Slavonije / Foto: R. Turkalj)

Više fotografija na radioslatina.hr

Izvor: (P. Žarković – Glas Slavonije / Foto: R. Turkalj)

« Svibanj 2017 »