Europski dan borbe protiv pretilosti

Autor: Ksenija Vujić, 19. 5. 2016.

Europski dan borbe protiv pretilosti (European Obesity Day) obilježava se kako bi se građanima s prekomjernom težinom dala potpora i motivacija da promjenom životnih navika i prehrane poboljšaju svoje zdravlje i kvalitetu života. Procjenjuje se da je više od polovice stanovnika Europe prekomjerne težine ili pretilo, što ima negativne posljedice na predodžbu o sebi i samopouzdanje, a može biti izuzetno opasno po zdravlje.

Europski dan borbe protiv pretilosti obilježava se 22. svibnja. Ove godine i naša škola sudjeluje u prevenciji pretilosti. Uoči tog dana, učenici OŠ Josipa Kozarca iz Slatine, grupa mladih kemičara "Fuleren" posjetila je našu školu i održala učenicima 7. i 8. razreda interesantno i poučno predavanje o zdravoj prehrani.

Predavanje je osmišljeno u sklopu projekta "Višak šećera, korak unatrag" koji su mladi kemičari provodili ove godine sa svojom mentoricom Ksenijom Vujić. Projekt je osmišljen kako bi motivirali učenike na zdravu prehranu i dali im korisne savjete te ih potaknuli na rekreaciju koja je neophodna.

Grupa "Fuleren"

Predavanje u tijeku... :)

Nakon predavanja, ravnateljica škole Lareta Žubrinić zahvalila je učenicima i njihovoj mentorici na poučnom i zanimljivom predavanju i prezentaciji projekta te ih sve pozvala  na domjenak u školsku kuhinju.

« Svibanj 2017 »