Informatički zimski kamp

Autor: Administrator , 9. 1. 2012.

Zimske ste praznike mogli provesti zanimljivo i edukativno.

Nekoliko učenika naše škole Tomislav Kurtić iz 4. razreda, Melani Bubanović iz 5. razreda,  Josip Žalik i Domagoj Milošević iz 6., Ana Žagar, Ena Dujak i Valentina Brekalo iz 7. razreda odlučili su provesti praznike na zanimljiv način kako bi skratili i uljepšali  dane bez školskih obaveza.

Od 3. do 6. siječnja  2012. godine odlazili su u Slatinu u prostorije Društva informatičara slatinskog kraja DISK kako bi se družili i naučili nešto novo o zanimljivim i novim informatičkim područjima. Ovaj edukativni program pod nazivom "kids@mic" namijenjen je osnovnoškolcima i djeluje u okviru Microsoft community centra Slatina u suradnji s Microsoft inovation centrom Varaždin i Gradom Slatina.

Voditelji Denis Bračun i Sandi Blažević  su, osim što su ih su ih educirali o zaštiti na internetu,  učenike naučili kako napraviti vlastitu fotopriču u programu Photo-Story, kako napraviti 3D fotografiju u programu Photo-Synth, te kako kreirati vlastitu igricu u programu Kodu. Naučili su još više o digitalnoj fotografiji i movie makeru.

Najbitnije je da su se družili i da se ovaj mali informatički kamp jako svidio svim učenicima. Posljednjeg dana kampa nagrađeni su najbolji radovi, a prvu je nagradu  osvojila Ena Dujak iz 7. razreda sa svojim uratkom To je moja Bukovica! koji možete vidjeti ovdje.

Izvor: Ana Žagar, 7. razred
Priloženi dokumenti: