Mali Miljevčani nastavljaju upoznavati pse

Autor: Nadin Cuca, 25. 11. 2018.

Već sigurno znate da učenici PŠ Miljevci sudjeluju u eTwinning projektu od Psa do PrijateljStvA. Zajedno s učiteljicama Jasminkom, Marinom i Nadin okušali su se u novim aktivnostima.

Učiteljica Nadin, 19.studenog 2018., zadala je učenicima 4.razreda pitanja kako bi se bavili istraživačkim radom. Imali su zadatak saznati nove informacije o psima. Učenici su čitali razne članke na internetu kako bi došli do točnih odgovora.

Saznali su zašto nas psi ližu, zašto im je njuška uvijek mokra, zašto šeću u krug prije nego legnu i još mnoge zanimljivosti. Sve odgovore marljivo su zapisivali na papir. Zatim su s učiteljicom Nadin svojim odgovorima dopunili prezentaciju.

Učiteljica Jasminka  s pojedinim je učenicima izrađivala strip na temu Napušteni pas. Najprije ih je upoznala s istoimenim tekstom kojeg su učenici s velikom pozornošću slušali. Zatim su dobili zadatak prikazati tekst u obliku stripa.

Zadatak učiteljice Marine bio je učenike povesti u još jedan zanimljiv dio našeg projekta, a to je igranje digitalnih igrica. Učiteljica Nadin izradila je puzzle s logom projekta i sa posterom pasa te su se učenici okušali u slaganju puzzli i prepoznavanju pasmina. A da su bili uspješni, možete vidjeti na fotografijama.

Vjerujemo da vidite kako svi uistinu uživamo u učenju o našim najboljim prijateljima, psima i kako se veselimo nadolazećim aktivnostima.

A u učenju pridružite nam se i vi klikom na poveznicu i saznajte što smo otkrili istraživačkim radom.

Izvor: Tekst: Nadin Cuca ; Fotografije: Nadin Cuca, Marina Kordi