Učenici i učitelji PŠ Miljevci veselo zaključili i ovu školsku godinu!

Autor: Ines Puškarić, 16. 6. 2019.

Protekle sedmice, 11. lipnja 2019. g. (utorak) u miljevačkom Hrvatsko - slovačkom domu okupili su se učenici Područne škole Miljevci, kao i i njihovi roditelji, učitelji i ostali simpatizeri  i „sponzori“ naše područne škole, koja je ovu školsku godinu „udomljavala“ 22 učenika raspoređena u 2 kombinirana razredna odjela. Zajedničkim druženjem i završnom školskom priredbom, u veselom ozračju, označen je završetak i ove školske godine.

Svojim dolaskom na priredbu naše učenike su „počastili“ i cijenjeni uzvanici, koji su pozivnicu „zaslužili“ time što su tijekom cijele protekle školske godine pokazivali interes za naše brojne aktivnosti te dobru volju za pružanjem potpora raznih vrsta pa su ih naši učenici ponaosob pozdravili već na početku svečanosti i zahvalili im na njihovu dolasku.

Uz našu ravnateljicu, gospođu Laretu Žubrinić i našeg domara Ivicu Turkalja, zahvalni smo što se pozivu odazvao i naš župnik, vlč. Mario Matijević, donačelnik Općine Nova Bukovica, gospodin Tomislav Dereš i dopredsjednica Vijeća Općine Nova Bukovica, gospođa Ana Milosavljević. (U ime načelnika Općine N. Bukovica, oni su pozdravili miljevačke školarce i počastili svakoga od njih čokoladom! Ovim putem zahvaljujemo načelniku Općine, gospodinu Tomislavu Bračunu na toj vrlo lijepoj i pažljivoj gesti!)

Također smo izrazili zahvalnost i gospođi Nataliji Kožić Lukačević, predstavnici Školske knjige, koja se u svoje osobno ime i u ime svoje izdavačke kuće našim učenicima i učiteljima, kao i posjetiteljima obratila prigodnim riječima i pohvalila trud koji su učenici uložili u pripremu  završne školske priredbe i poželjela svima dobre ocjene na kraju školske godine.

Zahvalane pozdrave smo uputili i našim domaćinima, predstavnicima „Matice slovačke Miljevci“, gospodinu Đuri Sobolu, predsjedniku te gospođi Jasni Matota, dopredsjednici spomenute udruge, a pljeskom smo također pozdravili i gospođu Željku Kraljik koja je i ove godine pripremila male folkloraše kako bi izvedbom slovačkih plesova i igara i oni  dali svoj doprinos našoj ovogodišnjoj priredbi.

Pljeskom smo pozdravili i gospodina Slavka Služeka, koji je kao još uvijek aktualni predsjednik Mjesnog odbora Miljevci, u društvu svoje supruge, svojim dolaskom također dao primjeren značaj našoj svečanosti.

Specijalno iznenađenje su nam ove godine prpremili i naši budući učenici, polaznici Male škole, koji su pod vodstvom svoje učiteljice Ines Puškarić, uvježbali glazbeno - scensku točku „Cvjetna livada“ i za svoj nastup bili nagrađeni najjačim pljeskom publike.

Naši učenici su nakon njih, pod vodstvom svojih učitelja: Dražena, Đore, Nadin, Dragane, Petre, Jasminke i Marine izveli još dosta točaka kojima su se predstavili publici i za koje su također bili nagrađeni toplim aplauzima.

Miljevačka završna školska priredba bila je prigoda da se priznanjima zahvalimo i svim našim sponzorima i podupirateljima svih naših ovogodišnjih školskih i izvanškolskih aktivnosti, kojih je, kao i prethodnih godina, bilo uistinu puno.

Također, na priredbi su se učenici četvrtaši oprostili od svoje razredne učiteljice Jasminke s kojom su proveli četiri nezaboravne školske godine.

Nakon završetka priredbe, svi sudionici, uzvanici i posjetitelji mogli su uživati u bogatoj ponudi domaćih kolača koje su i za ovu svečanu prigodu pripremile vrijedne mame naših učenika. A za osvježenje u vidu sokova pobrinula se Udruga „Matica slovačka Miljevci“ – naš gostoljubivi domaćin!

Svima koji su na bilo koji način pomagali nas i naše aktivnosti i omogućili da i naša školska svečanost prođe u svečanom, ali i veselom raspoloženju, želimo na kraju poručiti:

„Bili ste nam velika podrška! Nastojat ćemo Vam se „odužiti“ našim dobrim rezultatima. HVALA VAM SVIMA!“

Autori vijesti:

Jasminka Stošić (tekst)