Upitnik za roditelje SVIH učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj

Autor: Ruža Živković, 6. 7. 2020.

Poštovani roditelji naših učenika,

u nastavku prenosimo obavijest Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja kojim vas molimo da ispunite anonimni upitnik za roditelje svih učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja provodi niz ispitivanja za različite dionike obrazovnoga sustava. Cilj je ovih ispitivanja steći uvid u iskustva i stavove vezane za nastavu na daljinu.

Prvo je proveden Upitnik za roditelje učenika petih i sedmih razreda. Ovome upitniku pristupilo je više od 25 000 roditelja. Hvala vam na suradnji i tome što ste u iznimno kratkome vremenu obavijestili razrednike i roditelje učenika petih i sedmih razreda.

Temeljem odgovora i brojnih komentara roditelja, izradili smo Upitnik za roditelje SVIH učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Upitnik je u potpunosti anoniman te se odgovori ni na koji način neće moći povezati s osobnim podatcima. Prikupljene će se informacije analizirati isključivo na skupnoj razini, a dobiveni će rezultati biti predstavljeni javno te će nositelji obrazovnih politika u Republici Hrvatskoj biti detaljno s njima upoznati.

Sudjelovanjem u ovome istraživanju svaki pojedinac sudjeluje u razvoju kvalitete obrazovnoga sustava.

Poveznica je sljedeća: https://www.surveymonkey.com/r/NCVVOroditelji

Unaprijed se zahvaljujemo svima na suradnji.