Mirisni kruh u PŠ Miljevci

Autor: Administrator , 12. 10. 2012.

U Miljevcima se danas širio miris kruha iz stare krušne peći tete Ivanke

Učenici PŠ Miljevci su u petak, 12. listopada 2012. g. s velikim veseljem obilježili ovogodišnji Dan kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Za razliku od prijašnjih, ovogodišnja svečanost imala je, uz kreativnu notu, i odgojni, ali i radni karakter. Svi učenici su , naime, aktivno sudjelovali u kreativnoj radionici izradbe kruha  na tradicijski način.

Pri tome su uistinu uživali, a nakon što je kruh uspješno zamiješen, prenijeli su ga u krušnu peć, koju nam je baš za tu prigodu priredila i ustupila naša susjeda i djelatnica škole, teta Ivanka Klešček.

Našim učenicima je opisala postupak pečenja domaćeg kruha, a učenici su ju u znak zahvalnosti pozvali da nam se naknadno pridruži u kušanju i blagovanju kruha u našoj školi.

Ubrzo je pečeni kruh zamamno zamirisao školskim prostorijama i probudio apetite miljevačkih mališana, koji su uz pomoć vrijednih i darežljivih mama i baka priredili i razne ukusne namaze te uživali u zajedničkom objedu.

Uz zadovoljstvo zbog ukusnog obroka, na njihovim se licima mogao iščitati i ponos zbog uspješno obavljenog posla i novostečenih „pekarskih vještina“.

Uz brojne prethodne, bio je i ovo još jedan dan za pamćenje, ispunjen korisnim aktivnostima i zanimljivim sadržajima, pjesmom, veseljem i slasnim zalogajima!

Više "mirisnih i ukusnih" fotografija pronađite u fotogledu!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica (tekst), Jasmina Puškarić, učiteljica (foto)