Olimpijskog gesla: BRŽE... VIŠE... JAČE... prisjetili su se i miljevački učenici!

Autor: Jasminka Stošić, 12. 9. 2022.

Učenici PŠ Miljevci i ove su godine sportskim natjecanjem označili Hrvatski olimpijski dan. Nakon kratkih vježbi zagrijavanje na nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture u petak, 9. rujna 2022. g. , prikladno odjeveni i opremljeni, pod vodstvom razrednih učiteljica, sudjelovali su u raznim tjelesnim aktivnostima i iskazali svoju izrazitu naklonost i spremnost za sudjelovanje u sportskim nadmetanjima.

Evo ovogodišnjih završnih rezultata malih Miljevčana u istrčavanju zadanog poligona (iskazanih u sekundama / duljina staze: cca 50 m):

1. mjesto: Sebastian Halas / 4. r. (33,50 s)

2. mjesto: Marija Sobol / 4. r. (35,45 s)

3. mjesto: Jan Sobol / 1. r. (37,50 s)

Preostali učenici su tek za poneku sekundu bili sporiji od spomenuih učenika koji su za svoju izvrsno istrčanu dionicu osvojili i medalje.

Svi učenici zajedno doprinijeli su potvrđivanju ideje olimpizma i osvješćivanju značaja sporta u životu svakog pojedinca, a posebice pripadnika najmlađeg naraštaja.

A sve u interesu podizanja svjesnosti o potrebi svrsishodnijeg i zdravijeg korištenja slobodnog vremena! I druženja uz kretanje na otvorenom, naravno!

Koristi su, primjećujete i sami, višestruke!yes

Čestitamo svima koji su sudjelovali, a posebno ovogodišnjim osvajačima odličja!

Izvor: Jasminka Stošić, razredna učiteljica 2. i 4. r. u PŠ MIljevci