Priče jesenskih šešira u petome razredu

Autor: Mateja Vilček, 2. 10. 2022.

Učionicu petoga razreda posjetili su neobični šeširi prepuni jeseni i ispričali svoje priče.

Na sat Hrvatskoga jezika s učenicima petoga razreda ponosno su došetali i jesenski šeširi na njihovim glavama. Učenici su trebali pronaći stari šešir i ukrasiti ga jesenskim plodovima. U tom su zadatku bili jako kreativni i svaki je šešir bio poseban. Tako se na njihovim šeširima našlo lišće raznih oblika i boja, kestenje, orasi, kukuruz, grožđe itd.

Svaki je šešir pričao svoju priču. Kada je bio na glavi svojega vlasnika, šešir je ispričao priču o sebi, o nekim događajima, svojem putovanju svijetom, planovima itd. Učenici su slušali priču svakog šešira i potom su međusobno komentirali priče.

Na kraju su s učiteljicom osmislili priču jednoga jesenskog šešira na način da su se nadovezivali na priču koju je učiteljica započela.

Učenicima se svidio ovaj projekt, a jesenski su šeširi potom na njihovim glavama zadovoljno otišli iz škole.

Izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček