Tjedan svemira, 4.10. 2022.- 10.10. 2022.

Autor: Marija Radijevac, 7. 10. 2022.

Tjedan svemira svake se godine obilježava početkom listopada. Generalna Skupština UN je proglasila Svjetski tjedan svemira 1999. godine. Ovi se datumi simbolično odnose na dva značajna događaja: lansiranje prvoga satelita u povijesti čovječanstva, Sputnjika 1, koje se dogodilo 4. listopada 1957. te potpisivanje Povelje o miroljubivom korištenju Svemira dana 10. listopada 1967.

20. rujna 2022. učenici polaznici dodatne nastave kemije obilježili su dane posvećene svemiru te su lansirali  „raketu“ u Svemir. Nakon toga, izradili su i raketu te odijelo za astronauta od kartona. Najpoznatija zviježđa su prikazali "smokijima", a faze Mjeseca Oreo keksima. Učenici su pokazali veliku snalažljivost i kreativnost, a bilo je i jako zabavno!

Učenici 6.razreda na satu Prirode dobili su zadatak OSMISLITI PLANET.  Na temelju svoje mašte osmislili planet kakav žele da se nalazi u Svemiru.

Sve što su nacrtali trebali su i potkrijepiti naučenim o Svemiru, galaksiji, unutrašnjosti planeta i životnim uvjetima.

Pokazali su koliko su kreativni, a njihove radove možete vidjeti na  fotografijama.

Pripremile Marija Radijevac, prof. i  Ksenija Lisjak, prof.

Izvor: Marija Radijevac, prof. i Ksenija Lisjak, prof.