Svjetski dan zaštite životinja i Sveti Franjo Asiški

Autor: Đora Đorđević, 9. 10. 2022.

Svjetski dan zaštite životinja i Sveti Franjo Asiški u našoj školi !

Svjetski dan zaštite životinja, međunarodni je dan koji se obilježava 4. listopada svake godine. Posvećen je pravima životinja s posebnim naglaskom na odnos čovjeka prema životinjama i važnosti svih životinja za život na Zemlji.

Učenici Područne škole Miljevci zajedno s učiteljicom Jasminkom Stošić na satu likovne kulture, obilježili ovaj dan svojim likovnim radovima.

Osim likovnih radovima, učenici su u sklopu volonterske akcije „Briga za napuštene životinje“ u školu donijeli hranu za napuštene životinje Udruzi „ Farmica“. Hranu će ravnateljica škole Lareta Žubrinić sa školskim volonterima odnijeti u sklonište.

Svjetski dan životinja proglašen je 1931. na konvenciji ekologa u Firenci kako bi se naglasio nepovoljan položaj ugroženih vrsta.

Na nastavi katoličkog Vjeronauka upoznali smo se sa Svetim Franjom Asiškim, zaštitnikom okoliša i životinja.

Učenici matične škole su također u volonterskoj akciji prikupili hrane, dekice i igračke za napuštene životinje.

Tekst: Đora Đorđević,

Fotografije učiteljice: Marina Kordi i Jasminka Stošić,