Povodom Mjeseca školskih knjižnica prvašići posjetili našu knjižnicu

Autor: Eva Turza Mitrović, 10. 10. 2022.

Listopad je mjesec posvećen školskim knjižnicama, a središnja je tema "Čitamo za svjetski mir i sklad". Kao novi korisnici školske knjižnice prvašići su proveli školski sat u knjižnici i upoznali knjižničarku.

Ovogodišnja tema zapravo nastoji istaknuti vezu između čitanja i istinskog suosjećanja koje vodi prema podršci i razumijevanju među ljudima. Na taj će se način ostvariti sklad i mir koji su danas, više nego ikad, potrebni u cijelome svijetu.

Zato je vrlo važno poticati čitanje od najranije dobi, a u našoj su to školi učenici prvog razreda od kojih se neki prvi put sreću s knjižnicom. Učenici su naučili što sve knjižnica ima i pruža, koja joj je uloga u školi i kako će se u knjižnici ponašati. Smjernice koje su dobili zapravo su opća pravila ponašanja koja vrijede za sve druge institucije i javna mjesta jer želimo od naše djece stvoriti odgovorne i pristojne građane.

Na nastavnim listićima učenici su razlikovali ispravno od neispravnog ponašanja, a na malenom plakatu rasporedili su predmete koje knjižnica ima, a koje u knjižnici ne možemo naći.

Nakon toga svi su za knjižnicu ilustrirali jednu naslovnu stranicu zamišljene knjige. Svi su učenici odlučili nacrtati scenu iz svoje omiljene priče. Radove pogledajte na poveznici:

PREZENTACIJA

Mislimo na svoje knjižnice, čitajmo i zajedno stvorimo miran i skladan svijet! Sretan nam: