U posjetu školskoj knjižnici

Autor: Mateja Vilček, 14. 10. 2022.

Učenici petoga razreda na satu su Hrvatskoga jezika 6. listopada 2022. godine posjetili školsku knjižnicu.

U školskoj ih je knjižnici dočekala knjižničarka Eva, koja im je objasnila način i pravila posudbe knjiga. Nakon uvodnih informacija učenici su bili vrlo znatiželjni te su knjižničarku dočekala brojna pitanja poput ovakvih: bi li mijenjala svoj posao, koja joj je omiljena knjiga, kako joj je biti knjižničarkom itd.

Knjižničarka je pripremila neke starije knjige koje se nalaze u školskoj knjižnici. Budući da su učenici nedavno na satu Hrvatskoga jezika učili o očuvanju pisane baštine, znali su mnogo toga o načinu čuvanja knjiga.

Učenici su računajući otkrili koja je najstarija knjiga u školskoj knjižnici. Imali su priliku listati i knjigu s najvećim brojem stranica u knjižnici, knjige najvećeg i najmanjeg formata itd.

Zaključili su da im je sat u knjižnici bio zanimljiv i da je školska knjižnica mjesto koje će zasigurno češće posjećivati i u njemu više boraviti čitajući časopise i knjige.

Izvor: učiteljica Hrvatskog jezika Mateja Vilček