Predškolci posjetili školsku knjižnicu

Autor: Eva Turza Mitrović, 7. 11. 2022.

Naši budući učenici upoznali su se s knjižničarkom i obilježili Mjesec hrvatske knjige.

Voditeljica predškole Sanela Tot dovela je naše predškolce u knjižnicu kako bi razgovarali s knjižničarkom o svemu i svačemu, ali i kako bi nešto naučili.

Za zagrijavanje i "probijanje leda" malo se zaplesalo, a nakon toga knjižničarka je s djecom porazgovarala o knjižnicama, koje su sve knjižnice do sada vidjeli, što se u knjižnici radi i koje priče vole.

Uslijedilo je čitanje priče o mišu koji je iz svih knjiga pojeo slova S, I, R jer je jako volio sir. Međutim, to je ostavilo rupe na knjigama te su one izgledale kao švicarski sir. Djeca su zaključila kako je miš napravio lošu stvar jer knjige ne smijemo kidati, nego ih moramo čuvati.

Nakon kratkog razgovora o slovima i o tome tko koje slovo zna, predškolci su upoznali glas K kao knjiga. Naši najmlađi pripadnici "Generacije K" razmišljali su o tome što sve počinje tim glasom, a na kraju su i ukrašavali i bojili veliko slovo K.

Odlično je prošlo ovo kratko druženje, pogotovo jer smo, dok su djeca vrijedno bojala, razgovarali o svemu i dobro se upoznali. Našim budućim čitačima želimo puno sreće u nastavku Male škole i da se što bolje pripreme za izazove koji ih čekaju sljedeće godine!