Posjet Interliberu

Autor: Mateja Vilček, 14. 11. 2022.

Učenici predmetne nastave zaputili su se u utorak, 8. listopada 2022. na Interliber u pratnji pedagoginje Ruže Živković i učiteljica Hrvatskoga jezika Božice Filipović Veg i Mateje Vilček.

Interliber je međunarodni sajam knjiga i učila koji se održava na Zagrebačkom velesajmu. Polazak je bio ispred škole u 7:30. Nakon ugodne vožnje do Zagreba prvo smo se uputili na Interliber, koji je svečano otvoren upravo taj dan.

Učenici su pregledali ponudu knjiga u čak trima paviljonima, a potom su se uputili na radionicu Tajne prirode u organizaciji Školske knjige. Na toj su ih radionici dočekale zanimljive aktivnosti snalaženja u prirodi i otkrivanja tajnog života biljaka temeljene na knjigama Planina izazova i Velika knjiga cvijeća. Učenici su tako, slušajući citate, crtali naslovnice tih knjiga zatvorenih očiju, snalazili se u prostoru, otkrivali tragove itd.

Zahvaljujemo Školskoj knjizi i gospođi Nataliji Lukačević na organiziranoj radionici i prigodnim poklonima za učenike.

Nakon radionice učenici su imali vremena za obilazak štandova i pronalazak knjiga za sebe i za svoje najmilije.

Poslije Interlibera bilo je vremena i za Avenue Mall.

Učenici su se uz pjesmu, u veselom ozračju u autobusu sretno vratili svojim kućama.

Pročitajte neke učeničke dojmove:

Na Interliberu mi je bilo jako zanimljivo. Bilo je puno knjiga, ali mi se niti jedna nije posebno izgledom i sadržajem izdvojila od drugih. Bilo mi je zanimljivo kada smo imali radionicu i crtali zatvorenih očiju. Na radionici smo također učili kako se snalaziti u prirodi te prepoznati tragove šumskih životinja. Nakon sajma išli smo u shopping centar, gdje smo i ručali. Put je bio malo dulji, ali je stvarno vrijedilo čekati. (Ana Koleno, 6. razred)

Put do Interlibera bio je zabavan i brz. Kada smo stigli i krenuli gledati knjige, uspjela sam kupiti sebi knjigu. (Anja Dorčak, 7. razred)

Jako mi se svidjelo ići na Interliber. Sve je bilo odlično, da imam priliku išla bih opet. (Viktorija Ćosić, 6. razred)

Meni je odlazak na Interliber bio izvrstan. Na sajmu smo sudjelovali u vrlo poučnoj radionici te se jako zabavili. Najviše mi se svidio ogroman izbor odličnih knjiga. (Hana Kribl, 8. razred)

Na Interliberu mi je bilo jako lijepo. Vidio sam puno knjiga kao što su Najveća planina i Morska zvijezda. Na Interliberu sam se jako lijepo proveo. (Dominik Križetić, 5. razred)

Izvor: učiteljica Hrvatskog jezika Mateja Vilček