O "Glasnicima istine" i u našoj školi

Autor: Lareta Žubrinić, 6. 12. 2022.

U petak 25. studenog u našoj školi  gostovao je gospodin Pavo Tutenov, predsjednik Udruge  maratonaca Virovitičko-podravske županije “Glasnici istine”. Na poziv učiteljice Povijesti Martine Grundler Hrala učenicima  7. i 8. razreda otkrio je nešto više o  udruzi  koju vodi.

Budući da smo posljednja dva  tjedna u mjesecu studenom posvetili braniteljima i žrtvama  Vukovara i Škabrnje, učenici 8. razreda imali su zadatak istražiti više o braniteljima, a bivšim učenicima naše škole koji su poginuli u Domovinskom ratu.

Nakon što je ravnateljica škole Lareta Žubrinić pozdravila učenike i kratko predstavila gospodina Pavu Tutenova, sat Povijesti su započeli učenici 8. razreda Dominik Terek i Marin Marušić s prezentacijom o Ivanu Cicvariću, hrvatskom branitelju iz Miljevaca koji je poginuo 1. travnja 1992.

Nakon  prezentacije gospodin Pavo se osobno predstavio učenicima te im je na vrlo zanimljiv način ispripovijedao sve o Udruzi maratanaca Virovitičko-podravske županije -  od ideje za osnivanjem udruge do današnjih aktivnosti i uspjeha. Učenicima se osobito svidio prikaz mnogobrojnih otrčanih maratona i ultramaratona u kojima su sudjelovali branitelji veterani.

Učenici su saznali da se kroz trčanje "Glasnici istine" vrlo aktivno bave  humanitarnim radom, osobito sudjelovanjem u  "memorijalnim utrkama" koje se trče na duge staze na području cijele Lijepe naše. U tim memorijalnim utrkama ne nedostaje motivacije trkačima jer je svima njima jako važno da se i na ovaj način održi sjećanje na hrvatske branitelje u  Domovinskom ratu.

Ovim putem od srca  zahvaljujemo  gospodinu Pavi Tutenovu na  gostovanju u našoj školi te što je strpljivo odgovarao  na sva pitanja koja su naši učenici imali za postaviti.

"Glasnicima istine" želimo još puno utrka i maratona u dobrom zdravlju i kondiciji!

Da se ne zaboravi!