Školski medni dan na dan sv. Ambrozija

Autor: Lareta Žubrinić, 7. 12. 2022.

Na blagdan sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, u svim osnovnim  školama diljem Hrvatske obilježava se Školski medni dan.

U ranoj razvojnoj fazi djece moguće je najbolje oblikovati prehrambene navike s ciljem trajnog povećanja udjela meda u njihovoj prehrani. S tom svrhom ovaj Program mednog dana provodi se baš u prvim razredima.

Ministarstvo poljoprivrede izdalo je slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“ s ciljem promocije hrvatskih poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda.
Naši prvašići dobili su slikovnice zajedno s medom hrvatskih pčelinjaka zapakiranim u Nacionalnu staklenku za med, letak i promotivne vrećice.

Učiteljica je naglasila važnost i ulogu pčela u održavanju ekološke ravnoteže kao i ulogu lokalnih proizvođača meda.

Slikovnice će detaljno proučiti s roditeljima kod kuće, a med su odmah upotrijebili za izradu medenjaka koje su slasno pojeli uz šalicu čaja.

Slatke pozdrave šalju vam medo Edo, pčelica Jelica i prvašići s porukom:

MEDNI DORUČAK ZA SVAKOG ĐAKA
STIŽE IZ NAŠIH NAJBOLJIH PČELINJAKA!

Izvor: Lidija Medved, učiteljica 1. razreda