Borba protiv ovisnosti na satu Hrvatskoga jezika

Autor: Lareta Žubrinić, 16. 12. 2022.

U Mjesecu borbe protiv ovisnosti učenici 8. razreda posvetili su i dio nastave Hrvatskoga jezika istraživanju ove važne  teme.

Učenici 8. razreda na satu su Hrvatskoga jezika obrađivali nekoliko književnih tekstova koji upozoravaju na razne vrste ovisnosti.

Budući da od 15. studenog do 15. prosinca traje Mjesec borbe protiv ovisnosti, učenici su proučavali poznatije ovisnosti (poput ovisnosti o drogama, alkoholu i cigaretama), no u 21. stoljeću suočeni smo s brojnim „modernim“ ovisnostima poput ovisnosti o društvenim mrežama, kupnji, estetskim zahvatima (plastičnim operacijama), mobitelima, videoigrama i slično.

Podijeljeni u parove, ili pak samostalno, odlučili su svoja saznanja podijeliti u obliku prezentacija koje možete pogledati na poveznicama u nastavku. Proučite ih i recite NE ovisnostima!

Božica Filipović Veg, učiteljica Hrvatskoga jezika

Izvor: Božica Filipović Veg, učiteljica Hrvatskoga jezika OŠ V. Nazora Nova Bukovica