Međuškolska suradnja dviju škola Vladimira Nazora

Autor: Ruža Živković, 19. 12. 2022.

U ponedjeljak 19. prosinca 2022. učenici PŠ Miljevci pri OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica imali su javljanje uživo s drugom školom Vladimira Nazora iz Topuskog s kojima su ostvarili suradnju „skrivenog Djeda Božićnjaka“.

Ideja se razvila kao međusobna suradnja dvije škole Vladimira Nazora iz Hrvatske, a sve povodom našeg obilježavanja 165 godina od osnutka škole u Novoj Bukovici. To je tek jedna u nizu obljetnica koje slavimo ove školske godine i stoga smo željeli napraviti ovaj mini projekt. Pedagoginja Ruža Živković dosjetila se ove ideje te ju predložila učiteljicama Jasminki Stošić i Marini Kordi koje su se odmah rado uključile i pomogle u kompletnoj realizaciji projekta, koordinaciji učenika i dogovorima s roditeljima.

Prvo je naša pedagoginja uspjela pronaći, zamislite, školu koja nosi isti naziv kao i naša - Vladimir Nazor, a k tome ima i jednak broj učenika kao i mi u područnoj školi kako bi svako dijete jedno drugome poslalo poklončić za Božić.

Učiteljica Željka Gujić iz OŠ "Vladimir Nazor" Topusko javila se našoj pedagoginji i projekt je započeo sa realizacijom. Sve se to zbilo još u listopadu.

Učenici u suradnji sa roditeljima i koordinirani svojim učiteljicama pripremili su paketiće za drugu djecu te smo ih preko škole poslali u drugu školu na dan svetog Nikole.

Poslali smo i čestitike koje su učenici izrađivali te ponešto slatkiša.

Danas smo imali „šećer na kraju“ našeg mini projekta - otvaranje poklončića te javljanje uživo u kojem su se učenici jedni drugima predstavili, upoznali te zapjevali dvije božićne pjesme koje uvježbavaju za božićnu priredbu.

Zahvaljujemo se OŠ "Vladimir Nazor" Topusko i njihovoj učiteljici Željki što su se uključili i pomogli nam u ostvarenju ovog projekta. Posebna zahvala i našim učenicima i roditeljima koji su nesebično sudjelovali u ovom projektu te uljepšali blagdane drugoj djeci.

Sretan Božić i svako dobro svima koji su sudjelovali i pomogli u realizaciji ovog projekta. I zaista s pravom slavimo i jesmo 165 - škola za pet!.

Fotografije: Jasminka Stošić i Ruža Živković