Prosinac na izvannastavnoj aktivnosti Kroatisti kreativci

Autor: Mateja Vilček, 23. 12. 2022.

Učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnosti Kroatisti kreativci u prosincu su bili jako vrijedni.

Pokrenuli su i uredili zidne novine u školi. Svatko se predstavio i rekao kako najviše voli provoditi slobodno vrijeme, čime se bavi, koji su mu/joj hobiji itd.

Osim kraćim tekstom, učenici su se predstavili i fotografijama svojih likovnih radova, druženja s prijateljima, slobodnih aktivnosti, omiljenih kućnih ljubimaca itd.

Učenici su dobili i novinarske iskaznice, službeni dokument koji će im služiti za obavljanje novinarskog posla. Osim imena i prezimena učenika, datuma rođenja, naziva škole i skupine kojoj pripadaju, novinarske iskaznice imaju i pečat škole, potpis ravnateljice te potpis učenika, vlasnika iskaznice.

Novinarske iskaznice imaju i logo cvrčka koji je poveznica s imenom školskog lista.

Budući da je prosinac vrijeme pripreme za Božić, učenici su sudjelovali i na božićnim radionicama. Od recikliranih materijala izrađivali su ukrase za bor, ukrase za dom poput staklenki sa snijegom i borom te držače za lučice, kutije za poklone, prigodne čestitke itd.

Svi izrađeni predmeti bili su dostupni na prodajnom štandu Učeničke zadruge „Bukvica“ na školskoj božićnoj priredbi Božićni san.

Učenici su sudjelovali i na božićnoj priredbi recitacijom Četiri svijeće i svojom porukom podsjetili goste neka nikada ne ponestane nade u srcima.

Izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček