Svečana priredba - „165! Škola za 5!“

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 6. 6. 2023.

Naši su učenici i učitelji organizirali svečanu priredbu povodom Dana škole, održanu u Domu kulture u Novoj Bukovici, 29. svibnja 2023. godine.

Priredbu su vodili učenici 3. razreda matične škole s kojima smo se prisjetili naših velikih postignuća; raznih nagrada i priznanja, lijepih, ali i tužnih događaja koji su nas učinili jačim, brojnih humanitarnih i volonterskih akcija u kojima sudjelujemo te značenja naših ovogodišnjih obljetnica;

• 165 godina od prvog spomena školstva na ovom području,
  • 155 godina od službenog otvaranja prve škole,
  • 110 godina otkako je sagrađena naša sadašnja školska zgrada,
  • 55 godina otkako škola nosi naziv Vladimira Nazora te
  • 10 godina otkako je otvoren novi dio matične školske zgrade.

Učenici matične škole te PŠ Miljevci pokazali su svoje vještine i talente putem kreativnih plesnih i glazbenih točaka. Nastupili su i polaznici predškole, tamburaški orkestar, mali i veliki pjevački zbor, folkloraši Matice slovačke i pjevači zbora sv. Ane.

Na kraju svečane priredbe ravnateljica Lareta Žubrinić nagradila je najaktivnije čuvare prirode te podjelom zahvalnica istaknula sve Prijatelje škole. Ovom prigodom ravnateljica je učenicu 8. razreda Hanu Kribl proglasila najučenicom škole i poželjela joj puno uspjeha i sreće u daljnjem školovanju.

Hvala svima koji su s nama obilježili ovaj važan dan, ali i cijelu nastavnu godinu. I veliko hvala svim učenicima, učiteljima i svim djelatnicima škole zbog koji je naša škola prekrasna, posebna i ponosna. Nek' nam je svima sretan Dan škole!

Učiteljica Anamarija Roštaš