Petaši posjetili školsku knjižnicu

Autor: Mateja Vilček, 9. 10. 2023.

Učenici petoga razreda pod satom Hrvatskoga jezika posjetili su 3. listopada 2023. školsku knjižnicu. Tamo ih je dočekala knjižničarka Eva.

Svima je poželjela dobrodošlicu i ugodan boravak u prostoru školske knjižnice. Upoznala ih je s pravilima posuđivanja knjiga.

Otkrila je učenicima mnoge zanimljivosti o pojedinim knjigama te im pokazala najmanju i najveću knjigu u knjižničnom fondu.

Učenici su pozorno slušali i pregledavali knjige. Saznali su kakvih sve raznolikih knjiga, osim književnih djela za cjelovito čitanje, ima u knjižnici. Pregledavali su enciklopedije, časopise, rječnik itd.

Učenici su uživali pregledavajući knjige koje se nalaze na policama te napustili prostor školske knjižnice s knjigom Mrvice iz dnevnoga boravka i odlukom da će zasigurno češće dolaziti u školsku knjižnicu.

izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček