Međunarodni dan djeteta obilježen u šestome razredu

Autor: Mateja Vilček, 30. 11. 2023.

Učenici šestoga razreda na satu Hrvatskoga jezika obilježili su Međunarodni dan djeteta. Taj se dan obilježava svake godine 20. studenoga s ciljem razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece.

Učenici su na početku istaknuli prava koja imaju, a nakon toga je uslijedio razgovor o pojedinim pravima, ali i obvezama koje imaju. Upoznali su se i s neknjiževnim tekstom, odnosno s Konvencijom o dječjim pravima te su čitali sadržaj toga dokumenta.

Svaki je učenik istaknuo jedno pravo koje mu se posebno sviđa.

Nakon toga svoje su znanje o dječjim pravima provjerili u skupinama igrajući igru Čovječe, ispravi se!, u kojoj su odgovarali na različita pitanja o dječjim pravima, dokumentima koji ih propisuju te objašnjenjima pojedinih prava.

Odgovarajući na pitanja skupljali su bodove te su, iako se jedna skupina istaknula kao pobjednička, zaključili da su pobjednici igre svi jer su naučili o dječjim pravima kojih su postali svjesniji.

izvor: učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Vilček