Školski medni dan

Autor: Lareta Žubrinić, 11. 12. 2023.

Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka obilježili su učenici prvog razreda na dan kada se slavi Sv. Ambrozije - zaštitnik pčela i pčelara -  7. prosinca.

Program Školskog mednog dana i promocije hrvatskih pčelinjaka provodi se u svim prvim razredima osnovne škole na području cijele Republike Hrvatske.

Cilj programa je promocija meda lokalnih proizvođača, povećanje unosa meda u prehranu djece, podizanje  razine znanja o važnosti zdrave  prehrane te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu proizvodnju i biološku raznolikost.

Ovom prigodom učenici su pogledali kratku tematsku prezentaciju gdje su saznali  o važnosti meda i pčela. Svaki prvašić je dobio na dar i  promotivni paket koji sadržava staklenku meda, slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“ te letak „ Med hrvatskih pčelinjaka“. Pakete je pripremilo Ministarstvo poljoprivrede za sve osnovne škole u RH.

Učenici su se jako razveselili poklonu i marljivo poput pravih pčelica radilica izradili i svoje pčelice od hamer papira, poslušali pjesmicu o pčelici Maji i rekli kako vole med i često ga jedu jer je zdrav, ukusan i fin.
PRVAŠIĆI, U SLAST!