KORIZMENI ČIN DOBROTE 2024.

Autor: Đora Đorđević, 1. 4. 2024.

Mladi školski volonteri „Bukovačka dobra srca“ u ovom korizmenom vremenu uključili su se u više humanitarnih akcija.

- Prva akcija „Dan narcisa – cvijet za dan duže“ provedena je u subotu, 17. ožujka u centru Nove Bukovice, u kojoj su školske volonterke Klara Peček, Ana Dejak, Tena Bužonja, Carmen Bukorni, Matea Karl i Ana Marija Gorički prodavale narcise i samim time doprinijele kampanji kojom se želi podsjetiti na važnost prevencije i ranog otkrivanja raka dojke. U ovoj akciji prikupljen je iznos od 150 eura koji je uplaćen županijskoj Ligi protiv raka.

- Druga humanitarna akcija-

Za obrok i znanje kroz malo odricanje“  koju provodi humanitarna međunarodna organizacija „Marijini obroci“. Akcija se provodila s ciljem prikupljanja sredstava za školovanje i prehranu djece iz Malavija.

Organizacija „Marijini obroci“ djeluje u nekoliko zemalja širom svijeta, a za samo 22 eura jednom djetetu osigurava se godinu dana topli obrok u školi.

Tijekom ove korizme, od 16.veljače do 31.ožujka čiji je cilj bio osvješćivanje učenika o poteškoćama i potrebama s kojima se susreću njihovi vršnjaci u najsiromašnijim državama svijeta. Prehrana jednog djeteta u Africi tijekom cijele školske godine iznosi 22 eura. Ovoj smo se akciji vrlo rado odazvali. Ukupno je prikupljeno 305 eura novčanog priloga.

- Treća akcija „Kolač za Afriku“ provedena je također u sklopu akcije Marijinih obroka, u suradnji sa župnim Caritasom i učiteljicom Marijom Peček. U ovoj akciji roditelji, mame, bake i rodbina ispekli su kolače koje su učenici s učiteljicom Marijom Peček prodavali ispred crkve na dan Cvjetnice, nedjelju prije Uskrsa. Od prodaje kolača, u ovoj akciji prikupljeno je 400  eura novčanog priloga.

Od prikupljenih ukupno 700 eura, Bukovčani će kroz čitavu godinu hraniti 32 gladne afričke djece.
Zahvaljujemo se svima na uključivanju i potpori u provedbi ovih akcija.

Vjeroučitelj Đora Đorđević